wcag
Aa high contrast

DRUKARNIA

język

>

Wydarzenia

>

Systemy wizyjne - wyższy stopień bezpieczeństwa

Systemy wizyjne - wyższy stopień bezpieczeństwa

Systemy wizyjne - wyższy stopień bezpieczeństwa

Naszym celem jest zagwarantowanie Klientom bezpiecznego, oryginalnego i bezbłędnie zadrukowanego produktu, zapewniając jednocześnie komfort pracy swoim drukarzom i wszystkim pracownikom odpowiedzialnym za dany proces: od projektu po dostarczenie na sklepową półkę.

Dlatego zainwestowaliśmy w urządzenia EyeC Proofiler oraz Proofiler 600 DT.

Pierwszy system inspekcji wizyjnej zainstalowany został w 2016 roku. Początkowo miał służyć do weryfikacji wydruków maszynowych względem ostatecznego pliku zaakceptowanego przez Klienta przy uruchamianiu nowych produktów. Okazało się, że urządzenie daje wiele dodatkowych korzyści i szybko  zostało wykorzystane do zwalniania do druku wszystkich wzorów. Częściowa zmiana profilu produkcji wymusiła na nas kontrolowanie większych formatów wydruków i w efekcie doposażyliśmy się w system Proofiler 600 DT.

W efekcie posiadania obydwu systemów proces akceptacji został skrócony w niektórych przypadkach nawet kilkukrotnie. Oprogramowanie wskazuje wszelakie błędy, włącznie z niewłaściwym dociskiem form drukowych do podłoża, ewentualnie uszkodzenia matryc czy zabrudzenia na wydruku. Obecnie, niezależnie od tego, ile znajduje się elementów do weryfikacji, i ile jest wersji językowych, zwolnienie do druku trwa kilka minut.

Po usprawnieniu działu kontroli jakości oraz poczynionych inwestycjach w rozbudowę parku maszynowego naturalnym etapem był zakup systemu kontroli wizyjnej pracującego na linii produkcyjnej. Instalacja ProofRunner Web 450 oferuje 100% inspekcji użytków na wstędze. System znajduje wszystkie błędy drukarskie, sprawdza grafikę i tekst, weryfikuje czytelność kodów 1D i 2D oraz QR oraz bada zgodność kolorów w wielu miejscach etykiety równocześnie, wskazując różnicę w Delta E.

Poczynione inwestycje nie były kolejnym krokiem, ale skokiem. Obecnie w A-Z Color pracują w trybie in-line 4 systemy ProofRunner Web. Wybór kolejnych trzech systemów EyeC ProofRunner Web 450 był dla nas oczywisty.

Zyskaliśmy dwie rzeczy:

  • pewność, że dostarczymy produkty najwyższej jakości,
  • czas, dzięki zwiększeniu prędkości drukowania i przy zatwierdzaniu plików do produkcji.

 

Nasi dostawcy

  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 7.jpg
  • 09.jpg
  • 08.jpg

A-Z COLOR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółka komandytowa
 

Tel.     +48 (29) 764-95-50

+48 (29) 764-95-51

 

E-mail:  azcolor@azcolor.com.pl

SPRAWDŹ GDZIE WYSYŁAMY PRODUKTY:

Kliknij na mapę